Keloğlan Matematik Ülkesinde indir - Konu anlatımlı matematik simülatörü - indir.com

Keloğlan Matematik Ülkesinde

Konu anlatımlı matematik simülatörü
9Süper
  • Lisans : Deneme Sürümü - 30 TL KDV Dahil
  • Boyut : 259 MB
  • Versiyon : 1.1
  • Dil : Türkçe
Keloğlan Matematik Ülkesinde ilköğretim 1. sınıf öğrencisinin yaş grubunu göz önünde bulundurarak MEB 1. sınıf matematik müfredatına tam uyumlu bir şekilde bilgiyi aktarmak, interaktif (etkileşimli) animasyonlarla ilgiyi odaklamak, başarıyı ödüllendirmek

Açıklama

Keloğlan Matematik Ülkesinde ilköğretim 1. sınıf öğrencisinin yaş grubunu göz önünde bulundurarak MEB 1. sınıf matematik müfredatına tam uyumlu bir şekilde bilgiyi aktarmak, interaktif (etkileşimli) animasyonlarla ilgiyi odaklamak, başarıyı ödüllendirmek ve öğrenimi oyunlara destekleyici en sıkıcı ya da en zor konuları bile çizgi film tadında işleyerek eğlenceli hale getirmek üzerine kurgulanmıştır.

 

Ezbersiz Eğitim ilkelerini en iyi yerine getiren araçlardan biri olan Keloğlan Matematik Ülkesi?nde uygun öğrenme ve öğretme ortamı ile beraber kalıcı öğrenmeyi de sağlamada etkili bir yardımcıdır.

Öğrencileriniz, Ak Sakallı Dede?nin yardımıyla önce konuları öğrenecek, sonra Ak sakallı dede?nin oyun şeklinde hazırlanmış sınavlarını geçecek, hazır olduklarında da her bölümde farklı bir kötü karaterle karşılaşıp öğrendiklerini kullanarak onların yine oyun şeklinde hazırlanmış sınavlarını geçmeye çalışacaklar.

 

KONU ANLATIMI-KAVRATMA

Keloğlan karşılaştığı zorluklarda yada aldığı görevlerde yardım almak zorundadır. Burada AK SAKALLI DEDE devreye girer. Keloğlana kötü karakterleri yenmesi için bilmesi gerekenleri örneklerle anlatır. Öğretmenlerimiz bu anlatım bölümlerini sınıflarında rahatlıkla kullanabilirler. Konu anlatımı bölümü iki aşamadır.

Birinci bölümde Ak sakallı dede konuyu örnek vererek anlatır. Burada öğrenci katılımı azdır. Aktif dinleme vardır.

İkinci bölümde konu anlatımının hemen arkasından Kavrama bölümüne geçilir. Burada öğrenci aktiftir. Ak sakallı dedenin sorularına doğru cevap vermek zorundadır. Bu aşamadan sonra artık öğrenci de maceranın içindedir. Ne kadar soru çözdüğünün farkında bile olmayacaktır. Yapacağı sorular öğrecinin görevidir ve o, artık Matematik Ülkesi?nin bir kahramınıdır.

Artık kötülerle karşılaşmaya hazırdır.

 

DEĞERLENDİRME

Ünite içinde konu anlatımları ve kavratma bölümleri tamamlandığında öğrenci kötü karakterle karşılaşmaya hazırdır artık. Bundan sonra değerlendirme bölümüne geçilir. Ünitede gördüğü bütün konularla ilgili kötü karakterlerin sorularına doğru cevap vermek zorundadır.

( Üretici tanıtım metnidir. )

 

Not : Programın deneme sürümüdür.Dilerseniz KDV 30 TL ye satın alabilirisniz.


Keloğlan Matematik Ülkesinde indir
Multimedya
  • Keloğlan Matematik Ülkesinde
  • Keloğlan Matematik Ülkesinde
  • Keloğlan Matematik Ülkesinde
  • Keloğlan Matematik Ülkesinde
Keloğlan Matematik Ülkesinde Diğer Sürümleri
Yorumlar