Pis Yedili indir - İskambil oyunu - indir.com 
Filinta
Pis Yedili

Pis Yedili indir

İskambil oyunu
Pis Yedili, bir iskambil oyunudur. Oyunda; Saat yönünde başlanır ve her 10'lu atıldığında sıra tersine döner. Amaç, eldekiki kağıtları diğer oyunculardan önce bitirmeye çalışmaktır.


Pis Yedili Bilgileri

Pis Yedili, bir iskambil oyunudur.

Oyunda;

Saat yönünde başlanır ve her 10'lu atıldığında sıra tersine döner. Amaç, eldekiki kağıtları diğer oyunculardan önce bitirmeye çalışmaktır. Oyuna Sinek ile başlanır ve tüm oyuncular ilk turda Sinek atmak zorundadır.As atan oyuncu tekrar oynar.Vale atan oyuncu oynanacak rengi belirler.

Yere 7'li atıldığında bir sonraki oyuncu elinde 7'li varsa atar. Elinde 7'li bulunmayan oyuncu yerde biriken her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. En son atılmış olan kağıt cinsinden veya aynı rakamdan oynamak zorunludur. Belirlenen ceza puanını alan oyuncu oyun dışı kalır.

El bittiğinde, oyuncuların ellerindeki kağıtlar kendilerine ceza puanı olarak yazılır. Elinde 7'li kalan oyuncu, elindeki her 7'li için 3'er adet kağıt çeker. Çektikleri arasında 7'li gelirse onlar için de 3'er adet çeker. As, 10'lu, Vale ve 7'li yirmişer puan, diğer tüm kağıtlar kendi değerleri kadardır. Eli bitiren oyuncu son olarak yere Vale veya 7'li atmışsa, ceza puanları 3 katı yazılır.

Ekran Görüntüleri

Kullanıcı YorumlarıEditörün Seçtikleri